Kominy stalowe izolowane

Kominy stalowe – zastosowanie

Kominy staloweKominy stalowe stosuje się wszędzie tam gdzie nie ma możliwości użycia lub zbudowania komina ceramicznego. Dzięki swojej lekkiej konstrukcji można przymocować go do ściany budynku na specjalnej konsoli wsporczej. Takie zamocowanie komina skutkuje brakiem posiadania pozwolenia na jego budowę.

Kominy izolowane coraz częściej można spotkać w nowych domach jednorodzinnych, nadają one nowoczesnego wyglądu i są one eksponowane jako część wystroju wnętrza.

Kominy stalowe – budowa

Taki komin składa się z trzech warstw: wewnętrznego stalowego wkładu, odpowiedniej izolacji oraz płaszcza zewnętrznego, również stalowego.

Kominy stalowe – montaż

Montaż komina jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnych umiejętności, wystarczy przymocować do ściany konsolę wsporczą lub przygotować odpowiedni fundament. Następnie zamontować kolejne części komina zaczynając od samego dołu. Co jakiś czas komin musi być przymocowany do ściany za pomocą specjalnych obejm mocujących. Zazwyczaj komin może wystawać ponad ostatnią obejmę na odległość 2m, w niektórych systemach może to być mniej lub więcej i również może być to zależne od średnicy danego komina. Przy bardzo wysokich kominach można skorzystać z konsoli odciążającej, która również jest wykorzystywana gdy komin musi zostać odchylony za pomocą kolan (np. w celu ominięcia dachu lub innej przeszkody).